Karavan İmalatı ve Satış
Tam Donanımlı Lüks Tatil Karavanınız
SSS

SIK SORULAN SORULAR:

• Hangi araç bizim için uygundur, Campervan mı, Alkove mi?

Campervanlarımız 4 kişiliktir, Alkove motokaravanlarımız 6 kişiliktir. Her iki tip araç donanım olarak aynı sayılır, en büyük farkı; alkoverlerin yaşam alanı ve bagaj bölümü daha geniştir. Diğer taraftan Campervanlar daha derli toplu yapısıyla daha ataktır, sürmesi daha kolaydır ve özellikle saklı cennetlere giden yolların dar olduğu ülkemizde daha rahat sürüş sağlar. Bu nedenle 4 kişiye kadar olan aile ve gruplara Campervanı tavsiye ederiz. Geniş araç sevenler ve/veya 4-6 kişilik gruplar için Alkove doğru seçim olacaktır.

 
• Kiralamanın başlangıç ve bitiş günü kiralama günü olarak hesap ediliyor mu?

Başlangıç günü hesap edilir, bitiş günü edilmez. Örneğin cumartesi başlayıp sonraki cumartesi biten (akşam dahi teslim edilse) kiralama 7 gün olarak hesap edilir.

• Bu araçlarda su ve 220V cereyan ikmalsiz yaşam süresi ne kadardır?


Bu süre tamamıyla kişi sayısına ve tüketime bağlıdır. Tam dolu temiz su tankı ve akü ile ortalama tüketimde 2-3 gün dayanabilmektedir. Sürüş esnasında motordan alınan şarj ve güneş panellerinin takviyesi süreyi uzatmada yardımcıdır. Mokamp alanlarında elektrik ve su desteğiyle bu sorun ortadan kalkar.

• Hangi tip elektrikli cihazlar araç içinde kullanılabilir?

220V şebeke desteği olmadan sadece dizüstü bilgisayar, kamera vb. düşük akım çeken cihazlar araç içindeki prizlere takılmalıdır. Araçla beraber verilmiş olsa bile diğer tip cihazlar 220V şebeke desteği olmadan araç içinde ki prizlerde çalıştırılmamalıdır aksi durumda akü kısa sürede boşalır.


• Araçların kliması ne tiptir?

Araçlarımızda iki tip klima vardır. Birincisi motordan güç alan ön kabin klimasıdır, diğeri 220V şebeke desteği ile çalışan tavan klimasıdır.

 
 • Bu araçları sürebilmek için gerekli şartlar nelerdir?

Standart B sınıfı veya bu sınıfı kapsayan ehliyet yeterlidir. Sürücü kiralamanın başlangıç günü 20 yaşını doldurmuş, 70 yaşını geçmemiş olmalıdır. Tüm araçlarımız manuel vitesli olduğundan aracı sürecek kişinin manuel vitesli araç sürüş tecrübesi olmalıdır.

 • Araçların WC tipi nedir ve boşaltım nasıl olmaktadır?


Araçlarımızda macerator tipi wc bulunmaktadır. Kullanımı en kolay sistem olup 80 litrelik büyük depo hacmiyle büyük rahatlık sağlar. Bir kanalizasyon mazgalı üzerinde durup boşaltım vanasıyla atıktan kolay ve hızlıca kurtulursunuz.

 • Araçlarımızda evcil hayvana izin veriliyor mu?

Maalesef hayır.

 • Araçlarımızda sigara içmek serbest midir?

Hayır.